Uuele veebisaidile investeerimine on iga ettevõtte jaoks oluline otsus, olgu see suur või väike. Teie veebisait on teie kaubamärgi nägu veebimaailmas – koht, kuhu teie potentsiaalsed kliendid tulevad, et saada põhjalikke teadmisi selle kohta, kes te olete ja mida teete.
Kui see on õigesti tehtud, toimib uus veebisait müügivihjeid genereeriva masinana, muutes veebiliikluse mõõdetavateks konversioonideks. Kuid kui märkamata jääb, võib see muutuda ussipurgiks – näiliselt lõputuks näpunäidete ja paranduste tsükliks, mis närivad läbi teie aja ja raha.
Enamik ettevõtete omanikke on teadlikud veebisaitide arendusprojektidega seotud riskidest. Lõppude lõpuks oleme kõik kuulnud õudusjutte ettevõtetest, kes loovad veebisaidi ainult selleks, et saada lõpptoode, mis ei tööta ettenähtud viisil või ei vasta algselt välja pakutud visioonile.
Niisiis, kuidas saate vältida ebahariliku veebisaidi kujundusega lõppemist? Ja millised veebisaidi näpunäited on teie saidi edu jaoks kõige olulisemad?
Oleme teie eest ära teinud, uurides suundumusi, mida suure jõudlusega veebisaidid järgivad, ning otsustades, millised funktsioonid, protsessid ja strateegiad eristavad parimaid ettevõtte veebisaite halvimatest.
Kas olete valmis muutma oma lähenemist veebisaidiprojektidele?
Siin on 10 peamist asja, mida veebisaidi kujundamisel arvestada:
1. Peamiste kasutajate tuvastamine
See võib tunduda mõttetu, kuid võite olla üllatunud, kui palju veebisaidiprojekte on ilma korraliku kasutajaprofiili analüüsita lõpule viidud. Selleks, et luua veebisait, mis vastab teie kõige olulisemate sihtrühmade vajadustele, peate esmalt süvenema sellesse, kes need inimesed on ja miks nad teie saidile tulevad.
Pole haruldane, et ühel ettevõttel on mitu peamist kasutajarühma.
Näiteks valib arstikliiniku veebisait tõenäoliselt nende patsiendid oma peamiseks vaatajaskonnaks. Aga kui kliinikumis töötavad tervishoiutöötajad külastavad veebilehte ka selleks, et uuendada kliendiinfot, ajastada kokkusaamisi, vastata avalikele päringutele ja postitada uuendusi, siis tuleks ka sisemisi tervishoiutöötajaid pidada esmaseks kasutajaks.
Enne veebisaidi arendusettevõttega ühenduse võtmist on oluline oma kasutajate vaatajaskondi kitsendada, teha kindlaks, miks nad teie veebisaidile tulevad, ja kaaluda, kuidas muuta oma saiti, et see vastaks paremini nende vajadustele.
2. Visuaalse brändi täiustamine
Kas teie ettevõtte logo uuendamisest on juba mõnda aega möödas? Kas teie kaubamärgi värvilahendus on üksluine või aegunud? Kas teil on isegi visuaalse kaubamärgi juhiste dokument? Neid kõiki asju tuleb veebisaidi loomisse investeerides arvestada. Mida selgem, järjekindlam ja kaasaegsem on teie kaubamärk, seda atraktiivsem on teie veebisait.
Siiski on oluline meeles pidada, et teie palgatud veebisaidi arendusmeeskond EI vastuta tõenäoliselt teie saidi kaubamärgi identiteedi eest. Seega on teie kohustus tulla laua taha, kui teie kaubamärgijuhised on käes.
Kui teil on probleeme brändingu juhiste dokumendiga alustamisega, soovitame vaadata neid inspireerivaid brändijuhendi näiteid mõnelt maailma juhtivalt ettevõttelt.
3. Mobiilside esmaseks prioriteediks seadmine
2022. aastal ei tohiks ükski ettevõte investeerida veebisaidile, mis ei ole mõeldud esmalt mobiili jaoks. Kuna 51% ülemaailmsest veebiliiklusest pärineb mobiilseadmetest, on reageerimisvõime vahelejätmine üks kindlamaid viise oma saidi edu takistamiseks. Soovite tagada, et teie kujundus oleks optimeeritud vastavalt sellele, kuidas pildid, tekst, logod ja muud elemendid väiksematel ekraanidel välja näevad, kuna paljud teie külastajad pääsevad teie saidile juurde tahvelarvutist või mobiiltelefonist.
Küsige oma veebiarendusettevõttelt, kas nad on tuttavad mobiilipõhise disaini, sensoorse disaini ja adaptiivse disainiga – kõik need on vajalikud mobiilikasutajaid silmas pidades veebisaidi loomisel.
4. Kaasa arvatud üleskutsed tegevusele
Miski ei lämmata veebisaidi funktsionaalsust, nagu unustamine lisada igale lehele kutse tegevusele (CTA). Mis on CTA? See on avaldus või küsimus, mis motiveerib teie veebisaidi külastajaid midagi ette võtma.
Näiteks avaldus: “Jälgige meid Facebookis, et saada rohkem eksklusiivseid aiandusnõuandeid!” blogipostituse lõpus inspireerib lugejaid tegutsema, jälgides teie ettevõtet sotsiaalmeedias.
Rusikareeglina peaks teie veebisaidi igal lehel olema vähemalt üks CTA.
Samuti on oluline meeles pidada, et kui lisate oma veebisaidile CTA, peaksid teie külastajad saama soovitatud toimingu kohe teie nupul klõpsates lõpule viia.
Näiteks kui lisate CTA, mis ütleb “Laadige meie brošüür alla siit!”, peaksid teie külastajad saama klõpsata sõnal “siin” ja nad suunatakse kohe allalaadimislingile.
Keerulised CTA-d või katkised lingid tekitavad teie kasutajates pettumust ja põhjustavad tõenäoliselt suuremat veebilehe põrkemäära (pole hea!).
5. Saidi struktureerimine skaleeritavuse tagamiseks
Ärge kunagi tehke seda viga, kui loote veebisaidi, mis vastab ainult teie praegustele vajadustele. Tulevikuga arvestamiseks pole paremat aega kui veebisaidi ümberkujundamise protsessis. Liiga sageli kulutavad ettevõtete omanikud veebisaidi loomisele tohutult palju raha, et mõne kuu pärast mõista, et neil on juba uusi funktsioone, mida nad vajavad, ja neil pole võimalust neid teostada.
Seetõttu on mastaapsuse hoidmine prioriteetide loendi tipus alati üks meie soovitatud veebisaidi näpunäidetest.
Lihtsad asjad, nagu üksikute tõrkepunktide (SPOF) vältimine, on absoluutselt kohustuslikud, kui teie veebisait vastab teie ettevõtte nõuetele veel aastaid.
Küsige endalt: kus me oma veebisaidi andmeid säilitame, kuidas me neile juurde pääseme ja kui sageli me neid varundame?
Püüdke alati minimeerida tõenäosust, et teie veebisait satub ohtu, kui üks asi läheb valesti. Varuplaani (ja varuplaani) omamine on alati parem kui aru saada, et olete oma praeguses olukorras ummikus, kuna te ei plaaninud ette.
6. Suhtlemine oma klientidega
Võimalus luua sidet oma sihtrühmaga peaks alati olema teie saidi arendamisel kesksel kohal. Lõppude lõpuks on teie külastajad need, kellele te oma veebisaidi loote. Seega küsige endalt kindlasti järgmised küsimused:
Kuidas ma tahan, et mu kliendid saaksid minuga ühendust võtta? (E-post, telefon, veebivestlus jne)
Millistel kellaaegadel tahan olla valitud suhtlusmeetodite kaudu klientidele kättesaadav?
Kes minu organisatsioonis peaks saama klientidelt teateid vastu võtta?
Milliseid turvameetmeid tuleks kasutada minu veebisaidi kaudu klientidega suhtlemisel?
Kas ma olen hea kandidaat tehisintellekti või vestlusrobotite jaoks?
Enne veebisaidi loomist kaaluge alati oma suhtlusvajadusi ja tehke oma veebisaidi arendusettevõttega ajurünnakuid, et teha kindlaks, millised võimalused teile sobivad.
7. Õige sisuhaldussüsteemi valimine
Kui olete ettevõte, millel on veebisait juba mõnda aega olnud, võite praegu kasutatava CMS-iga rahule jääda. Teise võimalusena võite olla pettunud kasutatud CMS-is ja seetõttu valmis midagi uut proovima. Loomulikult on kõige populaarsem ja laialdasemalt kasutatav sisuhaldussüsteem WordPress tänu selle kasutusmugavusele ja 100% kohandatavale disainile. Kuid igal ettevõttel on ainulaadseid probleeme, mis vajavad lahendamist, ja lõpuks ei pruugi teie ettevõtte jaoks õige CMS olla kellegi teise jaoks parim valik.
Soovitame uurida kõiki parimaid CMS-i valikuid, pidada nõu oma veebisaidi kujundamise meeskonnaga ja teha kogutud teabe põhjal teadlik otsus.
8. Eelarve tasakaalustamine
Enne veebisaidi kapitaalremondi plaanide kinnitamist peate paika panema oma eelarve – see ülesanne hõlmab ettevõtete omanike jaoks sageli tegelikkuse kontrolli. Täiesti kohandatud veebisaidiprojekti eest võite eeldada, et maksate keskmiselt 10 000–15 000 dollarit. See arv võib suureneda, kui teie veebisaidi projekt on väga keeruline või sisaldab palju lehti, ja see võib väheneda, kui otsustate kasutada mallikujundust.
Loomulikult on igal variandil oma plussid ja miinused.
Lisaks veebisaidi arendamisele peate arvestama ka lisateenustega, nagu tekstikirjutamine ja SEO, kui te ei saa neid ülesandeid ise täita.
Soovitame enne valitud veebiettevõttega kohtumist lugeda seda kasulikku veebisaidi eelarve määramise juhendit, et saaksite koosolekule siseneda numbrit silmas pidades.
9. Rollide delegeerimine enne tähtaega
Isegi kui järgite kõiki teisi selles loendis sisalduvaid veebisaidi näpunäiteid, võib teie projekt ikkagi kaootiline segadus olla, kui te ei valmista oma töötajaid ette ega määra rolle ette. Ülesanded, millega tuleb tegeleda, hõlmavad järgmist:
Teabe kogumine veebisaidi sisu jaoks
Kunstiteoste, logode, piltide ja graafika koostamine veebisaidi kasutamiseks
Brändi loomise juhiste täitmine
Veebisaidi sisu kirjutamine
Määratlege privaatsuspoliitika ja muu veebisaidi jaoks vajalik juriidiline tekst
Kavandatud kavandite ülevaatamine ja kinnitamine
Täitke veebisaidi sisu erinevate sisuüksustega
Ja veel!
Mida rohkem aega on teie sisemisel meeskonnal nende kohustuste täitmiseks aluse panemiseks, seda sujuvam on teie veebiprojekt.
10. Lisa sotsiaalne tõend
Sotsiaalmeedia on veebiturunduse peamine aspekt. Kui lisate oma veebisaidi sisusse sotsiaalse tõendi, saate suurendada oma kaubamärgilojaalsust ja anda külastajatele täiendavaid põhjuseid teie ettevõtte toetamiseks.
Kuidas seda teha?
Lisage oma sertifikaatide fotod või logod, et rõhutada teie kvalifikatsiooni
Võimalusel lisage linke oma ettevõtte sotsiaalmeedia lehtedele
Kaasake fotod ja lingid teie toodet kasutavate või teie kaubamärki toetavate valdkonna mõjutajate sotsiaalmeedia profiilidele
Lisage oma veebisaidile meedialeht, kus lingite artiklitele ja avaldatud sisule, mis mainib teie kaubamärki
Lisage oma ajaveebi sotsiaalsete jagamisnupud, mis näitavad, mitu korda teie postitust on jagatud või meeldinud
Lisateave: 5 viisi tõhusama sotsiaalse tõestuse loomiseks
Järeldus
Neid kümmet kaalutlust silmas pidades saavad kõigi tööstusharude ettevõtete omanikud suurendada oma eduka veebisaidi projekti võimalusi, tagades, et nende vajadused on täidetud ja üldine disain toetab nende ärieesmärke.
Kas soovite saada rohkem veebidisaini näpunäiteid ja nippe? Regulaarsete värskenduste saamiseks jälgige meid Twitteris ja Facebookis.